اخبار > 11 كتابی که آیت‌اللهی در دست انتشار دارد


  چاپ        ارسال به دوست

11 كتابی که آیت‌اللهی در دست انتشار دارد

هنرمند پيشكسوت عرصه هنرهاي تجسمي در حال تدوين و چاپ بيش از 11 عنوان كتاب در زمينه‎هاي مختلف هنري و پژوهشي است. حبيب آيت‎اللهي، هنرمند نقاش، درباره فعاليت‎هاي اخيرش گفت: «در حال حاضر دو كتاب من منتظر مجوز پخش است، سه كتاب نيز حروفچيني شده و به دليل نبود كاغذ در نوبت چاپ قرار دارد.»

وي ادامه داد: «مراحل تدوين و نوشتن شش كتابم نيز به پايان رسيده و اين آثار به وزارت ارشاد ارائه شده است تا مجوز انتشار براي آنها صادر شود.» اين هنرمند درباره يكي از اين آثار توضيح داد: «فرهنگ خاور نزديك عنوان كتابي درباره هنر بين‏‌النهرين است كه تاريخ هنر اين منطقه از پنج‌هزارسال پيش از ميلاد تاكنون را روايت مي‎كند.»

اين كتاب را انتشارات اشتات منتشر خواهد كرد. وي ادامه داد: «دو جلد بعدي از مجموعه سلسله مقالات هنري من كه سه جلد آن منتشر شده نيز تدوين شده كه منتظر انتشار است.» آيت‎اللهي از «كشكول هنر» كتاب جديد ديگر خود نام برد و درباره آن گفت: «اين اثر يك‌جلدي، نظريات و تحليل‎هاي بزرگان جهان درباره هنر را شامل مي‌شود. همچنين در زمينه هنر تدوين كتاب «زيبايي‎شناسي هنر اسلامي» را نيز به پايان رسانده‎ام كه به زودي منتشر خواهد شد.»

اين نويسنده و هنرمند پيشكسوت عرصه تجسمي درباره آثار مكتوب خود كه در زمينه هنرهاي تجسمي نيستند نيز اظهار كرد: «كتاب «نحوه واژه‌گزيني و همانندسازي واژه‎هاي خارجي در زبان فارسي» و ديوان سه‌جلدي اشعار، دو اثري است كه در زمينه ادبيات از من منتشر خواهد شد. همچنين يك كتاب آشپزي از تجربه‌هاي آشپزي خودم نيز نوشته‏ام كه البته مصور نيست و به زودي منتشر مي‌شود.» وي افزود: «به جز اينها، كتاب يك‌جلدي «درس‎هاي كاندينسكي در باهاوس» نيز به تازگي از سوي انتشارات سازمان ثبت منتشر شده است كه اين كتاب را از فرانسه به فارسي ترجمه كرده‌ام.»


٠٨:٠٨ - 1392/09/08    /    شماره : ٤٣١٩    /    تعداد نمایش : ٢٥١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج